В якому стані Ваша покрівля?
24.04.2017
Розраховуємо систему водовідведення
24.04.2017

Основне завдання матеріалів для гідроізоляції і пароізоляції – підтримувати необхідний режим роботи підпокрівельної теплоізоляції. Їм відводиться дві функції. По-перше, перешкоджати проникненню в теплоізоляційний матеріал вологи, яка, як відомо, різко знижує його ізолюючі властивості, а в ряді випадків веде до його прогресуючого руйнування. По-друге, як невід’ємна частина вентиляційної системи покрівлі, ці матеріали беруть участь у запобіганні нагромадження в теплоізоляційному матеріалі вологи, полегшуючи вихід пари назовні.Поділ підпокрівельних плівок на гідроізоляційні і пароізоляційні досить умовно. Дуже часто пароізоляційні плівки з успіхом використовують для підпокрівельної гідроізоляції, і навпаки, цілий ряд плівок, призначених для гідроізоляції, служать як паронепроникні бар’єри.Тому введемо для зручності трохи іншу класифікацію і розділимо плівки на наступні три види: поліетиленові плівки, поліпропіленові плівки і неткані “дихаючі” мембрани. Перший тип плівок застосовується в якості як паро-так і гідроізоляції, плівки другого типу – переважно для гідроізоляції, а плівки третього типу – виключно в якості гідроізоляційних матеріалів.
Поліетиленові плівки
Поліетиленові плівки, які використовуються для підпокрівельної гідро-і пароізоляції, завжди армуються спеціальною арматурною сіткою або тканиною, що додає матеріалу міцності.Армовані поліетиленові плівки діляться на два типи: перфоровані і неперфоровані.Вважається, що перфоровані плівки призначені для гідроізоляції, а неперфоровані – для пароізоляції. Це пов’язано з тим, що перфоровані плівки за рахунок мікроотворів мають вищий ступінь паропроникності порівняно з неперфорованими матеріалами. Хоча при цьому, паропроникність перфорованих плівок набагато менша за необхідну. Тому перевага перфорованих плівок перед неперфорованими матеріалами, при їх використанні як підпокрівельної гідроізоляції, не дуже значна. І в тому, і в іншому випадку необхідний вентиляційний зазор над поверхнею утеплювача.Тому рекомендуємо обмежитися застосуванням поліетиленових плівок як паронепроникних бар’єрів. Для цілей гідроізоляції їх варто використовувати, в основному, лише в холодних дахах. Для гідроізоляції теплих дахів набагато частіше застосовують досконаліші плівки з поліпропілену і неткані “дихаючі” мембрани.
Поліпропіленові плівки
Перевагами армованих поліпропіленових плівок є істотно вища (в порівнянні з плівками з поліетилену) міцність – близько 10 кПа, а також висока стійкість до ультрафіолетового випромінювання. Завдяки цьому поліпропіленові плівки при необхідності здатні протягом 12 місяців захищати конструкції будівель від дощу і снігу в період монтажу покрівельного покриття.Експлуатація теплих дахів показала, що на оберненій до теплоізоляції поверхні гідроізоляційних плівок (як поліетиленових, так і поліпропіленових) часто утворюється конденсат, що порушує волого-температурний режим покрівлі. Щоб уникнути цього на одну із сторін армованих поліпропіленових плівок стали накладати спеціальний антиконденсатний шар з віскозного волокна з целюлозою. Антиконденсатний шар здатний вбирати і утримувати вологу, при чому його всмоктуюча здатність настільки велика, що в критичних умовах він здатний увібрати в себе всю вологу, що утворюється, не допускаючи при цьому утворення крапель. Після того як умови конденсації зникають, антиконденсатний шар швидко висихає в повітряному потоці.Очевидно, що антиконденсатні плівки мають одностороннє застосування: глянцевою поверхнею вгору, а шорстким антиконденсатним шаром вниз. Між теплоізоляцією і плівкою обов’язковий вентиляційний зазор.
Дифузійні (“дихаючі”) мембрани
Мембранами прийнято називати “дихаючі” плівки, тобто плівки, що забезпечують захист від проникнення атмосферної вологи, залишаючись в той же час практично прозорими для виходу зсередини водяної пари. Висока паропроникність досягається завдяки особливій мікроструктурі мембран, що представляють собою неткані матеріали з синтетичних волокон.Незаперечною перевагою супердифузійних мембран є те, що тільки вони дозволяють найбільш раціонально використовувати для теплоізоляції весь простір між крокв. “Дихаючі” мембрани, на відміну від всіх інших видів плівок, укладають безпосередньо на теплоізоляційний матеріал, тому їх застосування дозволяє відмовитися від вентиляційного зазору, який “з’їдає” до 50% простору, призначеного для утеплення даху.”Дихаючі” мембрани особливо широко застосовуються в мансардному будівництві. Їх використання є оптимальним при переобладнанні холодного горища в мансардне приміщення, без заміни існуючої конструкції крокв.